A korai időszakban radio- és magkémiával az országban számos helyen (egyetemi tanszékeken, kutatóintézetekben, ill. gyárak, üzemek izotóplaboratóriumaiban) foglakoztak, az egyes helyeken folyó tevékenységeket ismertető fórumok szervezése is rövidesen megindult (pl. Magkémiai Szimpóziumok, 1965-ben, és 1980-ban, Debrecenben.) Többnapos radio- és izotópkémiával kapcsolatos tematikus rendezvények is számos esetben voltak (pl. Hevesy György születésének 100. évfordulója tiszteletére 1985-ben, vagy a nukleáris környezetvédelem témakörében 1994-ben).
1962 óta folyamatosan, négyévente rendezik meg a Tihany Symposium on Radiation Chemistry-t, amely azóta jelentős nemzetközi elismertséget vívott ki. A legutóbbi, 2019-ben rendezett szimpózium a 14. volt ebben a sorozatban. A rendezvénysorozatot elsősorban a Sugárhatáskémiai Munkabizottság gondozza.
A Radiokémiai Bizottság 1995 óta évente rendezi meg az Őszi Radiokémiai Napokat, amely jó lehetőséget ad az ország különböző intézményeiben dolgozó szakemberek közötti információcserére. Haladó hagyománya az évenkénti rendezvényeknek, hogy egy-egy kiemelt témában "keynote" előadás hangzik el meghívott hazai és számos esetben külföldi előadóktól. Ez a rendezvénysorozat ad fórumot fiatal kutatóknak eredményeik bemutatására is, amit a konferencia évente több díj kiosztásával is ösztönöz és elismer. A 1997 és 2009 közötti időszakban ennek formája a MTA Radiokémiai Bizottsága, Magyar Kémikusok Egyesülete és Paksi Atomerőmű Rt által alapított Hevesy Ifjúsági Előadói Díj volt. 2010 óta az előadást megelőzően összefoglaló pályaművet is kell készíteni (2010 és 2011-ben a Hevesy György Ifjúsági Nívódíj, ez utóbbi fedezetét a Somos Alapítvány biztosította, majd 2012-től a díjazottak Vértes Attila Ifjúsági Nívódíjban részesülhetnek, a Vértes Attila alapítvány jóvoltából).